ZAJEZDY.NET - Kde zaparkovat v blízkosti letiště v Praze

Jul 12.

Kde zaparkovat v blízkosti letiště v Praze

Zajímavosti

Plánujete cestu letadlem a odletové letiště je to pražské? Pokud máte v plánu dorazit vlastním vozem, je třeba si předem naplánovat možnost parkování u letiště. Společně se podíváme na varianty, které se nabízejí. Pokud jste jenom odvoz někoho z vašich blízkých, a potřebujete na ně pár desítek minut, nebo hodin čekat, nabízejí se nedaleké obchodní domy. Třeba OC Šestka, nebo Metropole Zličín. V obou případech zde můžete stát zcela zdarma a následně je to na letiště skutečně jenom několik málo minut. Jistotou je nejenom to, že vás zde ostraha bez problémů parkovat nechá, stejně jako je zde jistota toho, že parkovacích míst je zde tolik, že doslova nenastane situace, kdy byste snad volné parkovací místo nemohli najít. Co ale dělat v případě, kdy chcete svůj vůz po dobu dovolené v Praze nechat?

Klasické parkování u letiště

Kromě toho, že lze zaparkovat přímo u terminálů existují i parkoviště, která jsou nedaleko samotného areálu. Právě ty nabídnou často příznivé ceny, stejně jako samozřejmý kyvadlový odvoz. Takové parkování na letišti je dobrou volbou v případě, kdy chcete mít vůz skutečně v bezpečí, a zároveň vám nevadí za to zaplatit. Dnes jde o jednu z nejvyužívanějších forem u lidí, kteří plánují dovolenou a chtějí se k letišti dostat svým autem. Možných takových parkovacích ploch je hned několik a místo na nich je možné si jednoduše rezervovat už z pohodlí domova. Takto si můžete porovnat i možnosti, kde zaparkujete nejlevněji.

Zkuste několik klasických pražských ulic

Máte obavy z toho, že necháte v Praze své auto v oblasti, kde je nutné mít povolení ke stání? Stále je mnoho míst, které ještě nejsou parkovací zónou a tak zde máte jistotu toho, že zaparkujete nejenom zcela legálně, ale také zcela zdarma. O jaké ulice se jedná? Velmi zajímavou možností je ulice Kyjevská. Ta potěší nejenom tím, že jak zde, tak i v případných bočních ulicích najdete míst k parkování více než dost. Potěší také tím, že se jedná o celkem bezpečné místo, které má navíc perfektní dostupnost k letišti. Podobně tomu může být i v případě, kdy zvolíte zastávku, která nese název Na Padesátníku. Hned v její těsné blízkosti jsou parkovací místa. Není jich mnoho, ale opět platí, že jsou nejenom zdarma, ale také že odtud máte na letiště jistotu dobré dostupnosti. Je to dáno i tím, že tato zastávka se nachází celkem nedaleko Terminálu 3. Neméně zajímavou ulicí je i Navigátorů. Leží v městské části Ruzyně, což napovídá celkem bezproblémové dostupnosti na letiště. Nejenom tato konkrétní ulice, ale i řada vedlejších má řadu parkovacích míst, která jsou nejenom bezplatná, ale jsou často i volná. Pro kohokoliv. I tato ulice tak může být jedním z těch, kam směřovat cestu na letiště vlastním automobilem.

Hledáte větší volné plochy?

 

Pokud máte obavy z toho, že dané menší ulice nebudou tím pravý, a to hlavně pro riziko volných míst, nezoufejte. Jsou i další možnosti, jak zaparkovat celkem pohodlně a mít jistotu toho, že vám zde nehrozí pokuta. První lokalitou, na kterou se podíváme, je Zličín. Jde o místo hodně oblíbené hlavně u developerů. A z toho důvodu zde vzniká poměrně velké množství nových bytů. S nimi souvisí také potřebná parkovací místa. Ta nejsou přímo určená majitelům, a jelikož mnoho bytů je prázdných, jsou jednoduše volná. Ideální místo, kde nechat automobil i na pár týdnů. Druhou podobně dobrou lokalitou je oblast Ruzyně, konkrétně ulice U Prioru. Právě zde se totiž nachází poměrně velká vojenská ubytovna. S tím souvisí také existence skutečně velké parkovací plochy. Ta je nejenom volně přístupná, ale i zde je možné bez problémů a i dlouhodobě nechat zaparkovaný svůj vůz. Stejně jako ze Zličína, i odtud se dá k požadovanému terminálu dopravit celkem bez problémů.

Najdeme Vám dovolenou dle Vašich představ